Styrelse och funktionärer för Förbundet för Ekoparken 2018. 

FunktionNamnAdressTelefonE-postBilder
Kansli:Förbundet för EkoparkenStora Skuggans väg 30
115 42 Stockholm       
 
 info@ekoparken.orgKlicka på bilderna nedan och du ser dem i större format!
Styrelsen
 
Ordförande:Richard Murray 

Drottningholmsv.1
112 42  Stockholm

hem/fax 08-652 14 79
land 08-571 531 52
mobil 0768-01 68 97
richard.murray@comhem.se


Vice ordförande Märta Angert-Lilliestråle

Box 210
182 06 Djursholm

fax 08-753 03 231
mobil 0705-56 14 02

mal@caloma.se
SekreterareGunilla Sterner Kumm

Mårdstigen 7, 2tr
170 75 Solna

tel hem 08-85 85 24gunillaordoklang@gmail.com
Kassör:Anne Murray Brännkyrkagatan 30,
118 22 Stockholm
tel hem 08-429 81 01
tel land 08-571 527 24
mobil 070-322 62 06

anne.murray43@gmail.com
Ledamot: Henrik WaldenströmStarrängsringen 14, 2tr
115 50 Stockholm
tel hem 08-664 69 15
mobil 070-536 73 14
henrik.waldenstrom@wwf.se
Ledamot:Ole Settergren

Stigbergsgatan 27
116 28 Stockholm

tel 0730-222050 ole.settergren@gmail.com
Ledamot: Bitte Liberg Torkel Knutssonsgatan 31
118 49 Stockholm
Tel hem 08-84 30 88
mobil 0734-330394

bitte@dc5.net

Ledamot:Lennart Tonell Rundkyrkoallén 14
168 58 Bromma
tel hem 08-579 710 44
mobil 073-989 80 08
lennart.tonell@humangeo.su.se
Ledamot:Anders TranbergOppundavägen 12,
122 48 Enskede
mobil 0737 24 63 07 anders.tranberg@comhem.se
Ledamot:Jenny Rosen  mobil: 0736 46 45 40jenny.rosen@outlook.com
Ledamot:Johan Tamm Högbergsgatan 28
116 20 Stockholm
mobil 0709-3 10 754
arbete 08-611 11 00
johan.tamm@translaw.se
Suppleant:Torbjörn Schmidt

Ringvägen 2
191 45 Sollentuna

08 - 96 69 45, 0735 - 26 69 45torbjorn.schmidt@gmail.com
Suppleant:Allan Edblom Alprosvägen 37,176 74 Järfälla 08 - 580 152 24,
0703 - 22 74 47.
allan.edblom@gmail.com
  
Revisorer
 
RevisorHans NihlénKrukmakargatan 57,
117 41, Sthlm
0762033939
hans@nihlen.nu 
Revisor Klaes LangelsNämndemannsbacken 35
128 38 Skarpnäck
0766317571klas.langels@bredband.net 
RevisorssuppleantPer Björkman Österlånggatan 6
111 31 Stockholm
Tel 08-200827per.bjorkman@bjorkmanlaw.se 
  
Valberedning
 
SammankallandeBeatrice Sundberg073-719 91 33 beatrice7878@hotmail.com 
LedamotElla Öström

Birkagatan 16 A
113 39 Stockholm

08-34 43 40 
LedamotBengt Etzler
    
Uppdaterad 2018-05-06 med ändringar i fetstil