Styrelse och funktionärer för Förbundet för Ekoparken 2016. 

Funktion Namn Adress Telefon E-post Bilder
Kansli: Förbundet för Ekoparken Stora Skuggans väg 30
115 42 Stockholm       
 
  info@ekoparken.org Klicka på bilderna nedan och du ser dem i större format!
Styrelsen
 
Ordförande: Richard Murray 

Drottningholmsv.1
112 42  Stockholm

hem/fax 08-652 14 79
land 08-571 531 52
mobil 0768-01 68 97
richard.murray@comhem.se


Vice ordförande Märta Angert-Lilliestråle

Box 210
182 06 Djursholm

fax 08-753 03 231
mobil 0705-56 14 02

mal@caloma.se
Sekreterare Gunilla Sterner Kumm

Mårdstigen 7, 2tr
170 75 Solna

tel hem 08-85 85 24 gunillaordoklang@gmail.com
Kassör: Anne Murray  Brännkyrkagatan 30,
118 22 Stockholm
tel hem 08-429 81 01
tel land 08-571 527 24
mobil 070-322 62 06

anne.murray43@gmail.com
Ledamot:  Henrik Waldenström Starrängsringen 14, 2tr
115 50 Stockholm
tel hem 08-664 69 15
mobil 070-536 73 14
henrik.waldenstrom@wwf.se
Ledamot: Ole Settergren

Stigbergsgatan 27
116 28 Stockholm

tel 0730-222050 ole.settergren@gmail.com
Ledamot:  Bitte Liberg Torkel Knutssonsgatan 31
118 49 Stockholm
Tel hem 08-84 30 88
mobil 0734-330394

bitte@dc5.net

Ledamot: Lennart Tonell Rundkyrkoallén 14
168 58 Bromma
tel hem 08-579 710 44
mobil 073-989 80 08
lennart.tonell@humangeo.su.se
Ledamot: Anders Tranberg Oppundavägen 12,
122 48 Enskede
mobil 0737 24 63 07 anders.tranberg@comhem.se
Ledamot: Bengt Rundquist  Langelandsg 46
164 43 Kista 
tel arb 08-750 50 60
mobil 070-839 07 01
bengt@rundquist.nu
Suppleant: Torbjörn Schmidt

Ringvägen 2
191 45 Sollentuna

08 - 96 69 45, 0735 - 26 69 45 torbjorn.schmidt@gmail.com
Suppleant: Lars Åke Hörjel
Frisksportarvägen 2
18129 LIDINGÖ


tel: 08-765 80 18
mobil: 0760 932088
lars.horjel@gmail-com
Suppleant: Johan Tamm Högbergsgatan 28
116 20 Stockholm
mobil 0709-3 10 754
arbete 08-611 11 00
johan.tamm@translaw.se
   
Revisorer
 
Revisor Hans Hägg Lindholmsbacken 126,
127 49 Stockholm
Tel 08-710 22 61 hasse.hagg@telia.com  
Revisor Anna Lönnkvist Tel 7612990 och 0730-946430. stockholmskretsen@strfturist.se  
Revisorssuppleant Per Björkman Österlånggatan 6
111 31 Stockholm
Tel 08-200827 per.bjorkman@bjorkmanlaw.se  
   
Valberedning
 
Sammankallande Beatrice Sundberg 073-719 91 33 beatrice7878@hotmail.com  
Ledamot Ella Öström

Birkagatan 16 A
113 39 Stockholm

08-34 43 40  
Ledamot Hasse Nihlen, 0762033939
Krukmakarg 57, 117 41 Sthlm Tel 0762033939 hans@nihlen.nu  
Uppdaterad 2017-03-03 med ändringar i fetstil